Бібліотека села Лісна Слобідка

Бібліотекар - Дутчак Наталія Михайлівна

Історична довідка бібліотеки с. Лісна Слобідка

Село Лісна Слобідка-одне з найкрасивіших сіл району. З усіх боків його оточують смерекові ліси. Початкові дані про село губляться в глибині віків. Перша історична згадка про село сягає середини  18 ст. Лісна Слобідка-село, в якому свято бережуть звичаї, обряди та надбання своїх предків.

В1907 році за старанням тодішнього священника Павла Глібовіцького закладено читальню руського товариства імені Михайла Качковського. А в 1911 році під проводом тодішнього директора школи Александра Запалила  закладено читальню кружка Львівського Українського товариства «Сільський господар». З початком Першої світової війни австрійські війська закрили обидві читальні.1924р. на нових статутах відновлено читальню «Просвіта» і гурток «Сільський господар». Не маючи власного приміщення читальня була розміщена у вільних кімнатах власників  будинків, зокрема  у будинкуу голови просвітянського руху Стрижаковського Миколи. Товариство починало бібліотечну справу маючи тільки 32 дитячі книжечки. При читальні були книги і для дорослих. Книги всі були пронумеровані. Переплачувалися часописи «Народна Просвіта», «Свобода», «Український голос», «Воля народу».При читальні діяв аматорський гурток

Бібліотека села Лісна Слобідка Коломийського р-ну (в той час Коршівського) була заснована в травні 1947р. Розміщена бібліотека в сільському клубі. Бібліотекар-Дутчак Степан Федорович.  В грудні 1948 року клуб згорів, бібліотеку врятувати не вдалося, згоріла повністю.    Бібліотеку відновлено в 1949році (хата-читальня). Розміщена в будинку Костюк Катерини (сьогодні  на тому місці  проживає Гаєвий Микола Михайлович).

У 1955 році народним методом побудований новий клуб.  У вересні 1955 року бібліотеку з сільської хати-читальні перенесено в нове приміщення-це дві кімнати. Кошти для придбання нової літератури виділяла сільська рада і колгосп.

На даний час бібліотека знаходиться в приміщенні сільської ради за адресою вулиця Центральна 21 , де виділено дві  кімнати на другому поверсі, загальна площа 49 кв.м. Книжковий фонд становить 9712 примірників. Бібліотека комп’ютирезована.

Користувачі бібліотеки мають змогу:

-отримати   кваліфіковану консультацію бібліотекаря;

-отримати будь-який документ з фонду бібліотеки;

-знайти необхідну інформацію у довідниках,енциклопедіях,словниках;

-скористатисяінтернетом для пошуку інформації;

-скористатися принтером;

-користування читальним залом  для спілкування з книгою;

-взяти участь у всіх масових заходах,які проводить бібліотека.

В роботі бібліотеки приділяється велика увага крає знаючій роботі, зокрема по збиранню та використанню інформації про село, людей, їх побут, звичаї та традиції. Проводяться заходи по популяризації літератури. Бібліотека тісно співпрацює з клубом, школою, церковними громадами, дитячим садочком «Сонечко». Бібліотека працює на задоволення читацьких та духовних потреб населення села, має сторінку в соціальній мережі, де розміщено багато публікацій про книги, письменників, віртуальні книжкові виставки, інтернет-вікторини різноманітної тематики. Бібліотека залишається зі своїми користувачами і продовжує культурну, інформаційну і просвітницьку діяльність в режимі онлайн.